Menü

Alapszakasz
39 Gy - 43 V

Mérkőzések 04/05
Mérkőzések 04/05 : Elcsúsztunk a negyedik negyeden. Hornets-Cavaliers: 107-108 (2005.03.28.)

Elcsúsztunk a negyedik negyeden. Hornets-Cavaliers: 107-108 (2005.03.28.)

2005.04.11. 15:48

Izgalmas összecsapás, balszerencsés végjáték: így festett a ma esti mérkőzés. Az első három negyedben a Hornets dominanciája volt jellemző. Ragyogóan dobtunk kintről (nagyrészt J.R. és Nachbar jeleskedett) és uraltuk a festéket is. A második negyed elején némi homokszem került a gépezetbe, rövid idő alatt vagy 5 labdát adtunk el, de nem tudott élni a lehetőséggel a vendégcsapat, és tartottuk az előnyünket továbbra is.
Már a zsebben érezhettük a győzelmet, amikor a negyedik negyedben beütött a mennykő. A cserepadunk ellen 6 dobásból 6 kosarat elért a Cleveland, Scott elkezdte becserélgetni a kezdő tagjait folyamatosan, de a Cleveland 11 sikeres dobásig meg se állt. A vendégek védekezésben is észbe kaptak: a legeredményesebb Lódarázs, J.R. Smith-t olyan védelemmel látták el, mint amilyet az amerikai elnök kap: mozoghatott bármennyit a hátvéd, dobóhelyzetbe ekkor már alig került. 4 perccel a vége előtt már 6 ponttal vezetett az a Cleveland, amely ellen 8 perccel azelőtt még 15 pont előnyünk volt. Ekkor Nailon 2 kosarával feljöttünk 1 pontra, James hozta fel a labdát 15 mp-vel a vége előtt, de azt Nailon ellopta. Ebben a pillanatban Dickau és J.R. spriccelt fel az ellenfél térfelére, ám Nailon megtalálta a két játékos között azt a pontot a passzával, amelynél egyik játékos sem tudta elérni a labdát, a Spalding kiment, jöhettek újra a vendégek. James ellen szabálytalankodtunk, aki kihagyta az egyik büntetőt és a másik oldalon Nachbar egy közeli dobással egyenlített: jöhetett a hosszabbítás!
Itt már felváltva estek a pontok, az ellenfél remek védekezéssel kétszer is a támadóidő eredménytelen kijátszására szorított minket. 24 mp-cel a vége előtt aztán P.J. a triplavonaltól nem is olyan távol eresztett el egy 2 pontot érő tempót, így nálunk volt az előny! Ám az ellentámadásból Gooden támadólepattanót szerzett, és a ziccer értékesítésén kívül Dickau is szabálytalankodott ellene, a csatár pedig a szabaddobást is értékesítette. 6 másodpercünk maradt, hogy az egy pont hátránnyal kezdjünk valamit. Ekkor Dickau úgy vélte, hogy ő remekül tud úgy betörni és pontot szerezni, hogy vele szemben a Liga egyik legmagasabb játékosa áll. Nem így történt, a meccset elbuktuk.
A legjobb Lódarázs ismét J.R. Smith lett (22 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdalopás). Negatívumként meg kell említeni, hogy a labdafelhozatalnál többször is nagyon könnyelműen és kiszámíthatóan passzolt, valamint sikerült neki két alapvonali dobást is a homályba eresztenie.
Nachbar: a cserepadról 22 perc alatt 17 pontot dobott a csatár. Komolyan számolni kellett vele akkor is, ha védőlepattanót szedett, pillanatok alatt az ellenfél palánkjánál termett a labdával. Ám nem véletlenül játszott csak 22 percet: nem a mai az első alkalom, amikor személyihiba-problémába került.
Dickau 11 pontja és 12 gólpassza impozáns adat, ám a vereségben neki volt a legnagyobb szerepe: 3 eladott labdát és 3/13-as dobóteljesítményt is elkövetett.
P.J. Brown 27. dupladupláját érte el a szezonban (11 pont – 11 lepattanó), Magloire és Nailon 15-15 pontot dobott.