Menü

Alapszakasz
39 Gy - 43 V

Mérkőzések 05/06
Mérkőzések 05/06 : Ismét kiütöttük a Hiúzokat és 18 győzelmünk van! Bobcats-Hornets: 92-107 (2006.01.16.)

2006.01.29. 05:19

Megszereztük a 18. győzelmünket! Ez a szám azért fontos, mert a tavalyi szezonban összesen tudtunk 18 győzelmet aratni, és most még a szezon felénél sem tartunk.
Napra pontosan két hete látta vendégül a Hornets a Charlotte csapatát, amikor is a szezon egyik legmagabiztosabb győzelmét arattuk. Most felcserélődtek a szerepek, mi mentünk "vendégségbe", de a hazaiak nem tudtak élni a visszavágás lehetőségével: ugyan csak egy negyedet nyertünk meg, de azt annyira meggyőzően, hogy utána már csak az előnyt kellett tartani. Az első negyed még 25-25-tel ért véget, PJ Brown 3/3 dobott a mezőnyből és blokkolt kettőt is a veterán játékos. A következő negyedben a Bobcats számára nem volt menekvés, ismét jött a 4 napja megcsodált, majd 2 napja lesajnált cserepadunk. Először Butler vart be bő egy perc alatt 7 pontot, amire 4 ponttal reagáltak a túloldalról. Aztán ismét mi jöttünk 6 ponttal. A libikóka így zajlott a negyed végéig, 6-8 pontos sorozatokra 2-3 ponttal tudott válaszolni a Bobcats, ha tudott. 21 ponttal nyertük ez a játékrészt: 41-20-ra. A harmadik negyed elején semmi nem jött össze: ha leszedett valaki egy lepattanót, akkor kilépett véletlenül a labdával a pályáról, ha labdát szerzett egy játékosunk, rögtön támadóhibát csinált. Szerencsénkre a vendéglátók nem tudták kihasználni jelentősen ezeket a hibákat, többször is 14 pontra csökkentették a félidőben még 21 pontos fórt, de ennél komolyabb felzárkózásra nem futotta az erejükből. Ezért a legnagyobb mértékben Paul okolhatják, az irányítót ismét csak szabálytalanul lehetett tartani, összesen 12 büntetőt ítéltek meg a számára és mindet be is dobta, ami karriercsúcs. Az utolsó negyedben már mindkét csapat a meccs végét várta, gyaníthatóan a hazaiak jobban.
A legjobb játékosunk Chris Paul volt (24 pont, 7 lepattanó, 6 assziszt és 4 labdaszerzés). Még több assziszt volt a játékában, de a lerohanásoknál adott passzait gyakran nem tudták befejezni a csapattársak, mivel számtalanszor szabálytalankodott ekkor az ellen: 41 alkalommal állhatott valamely játékosunk a büntetővonalra. Paul félig-meddig hazai közönség előtt játszott, a hírek szerint hozzávetőlegesen 500 ember látogatott ki csak miatta a meccsre. CP North Carolina-ban született és élete eddigi nagy részét itt töltötte. Charlotte-tól 80 mérföldre járt középiskolába. West dupladuplázott: 22 pont, 11 lepattanó és 3 blokk. A csatár főleg a második félidőben volt gólveszélyes: 16 pontot ért el ekkor. Claxton a padról 15 pontot dobott, 6 lepattanó tépett le, adott 5 gólpasszt és lopott 4 labdát. Sajnos az eladott labdák rubrikát is serényen teleíratta a jegyzőkönyvvezetőkkel: ötször szórta el a játékszert. Mason 11 pontig és 9 lepattanóig jutott. PJ 12 pontot, 7 lepattanót és 5 blokkot ért el, utóbbi idénycsúcs (bár ő is és Snyder is kipontozódott). Butler 13 pontja nagyban segítette a csapatot abban, hogy sikeresen meglépjünk