Menü

Alapszakasz
39 Gy - 43 V

Mérkőzések 05/06
Mérkőzések 05/06 : Meccs csak nem szívbetegeknek. Timberwolves-Hornets: 94-100 (2006.02.11.)

Meccs csak nem szívbetegeknek. Timberwolves-Hornets: 94-100 (2006.02.11.)

2006.02.17. 11:21

Az elmúlt idők egyik legváltozatosabb mérkőzésén vagyunk túl, és ha kicsit hamarabb ér véget a találkozó, akkor csak magunkat hibáztathattuk volna a vereségért. Így viszont kötelező ünnepelni a csapatot. Az első negyedet hulladék módjára kezdtük: az ellenfélhez hasonlóan nem tudtunk 40% felett dobni, viszont egy negyed után 1 támadólepattanót szedtünk, míg KG-ék 9-t! Lett is rögtön 9 pontos hátrány az első pauzára. A második negyed annyiban különbözött az elsőtől, hogy mindkét csapat ragyogóan dobott és borzalmasan védekezett. Nálunk Snyder adta a löketet, 12 pontot vert be. Az utolsó másodpercekben 30-30-ra állt a negyed, amikor Speedy bekent egy trojkát, így 6 pontos volt a különbség a két csapat között. A harmadik negyedben derült ki, hogy valami mérget is pumpáltak a darazsak a fullánkba, Claxton 13 pontot dobott ebben a periódusban, 15-0-s vágtával átvettük a vezetést, 29-14-re nyerve ezt a játékrészt! Nos, három és fél perc pergett le a negyedik negyedből, és a kilenc pontos előnyünkből semmi nem maradt. Többek között Claxton hibázott négyből négyet. A játékrész felére 15-2 volt a negyedben szerzett pontok száma a hazaiak javára, vagyis 4 ponttal vezetettek a Farkasok! Ezen felül már ekkor megvolt a negyedik csapat-személyink is, így nem volt érdemes keménykedni a védekezésben, mert minden szabálytalanságot büntetőkkel honoráltak a bírók. Bő három perccel a vége előtt 5 ponttal voltak jobbak a vendéglátók, amikortól kezdve minden összejött nekünk: két perc alatt 11 pontot dobtunk (Claxton 6-t, Snyder 5-t), míg mi egyetlen pontot kaptunk! A maradék egy percre elég volt koncentrálni és így mi jöttünk ki jól a fordulatos csatából. A meccs embere Snyder és Claxton lett, azzal a különbséggel, hogy Speedy teljesítménye úgy hullámzott, ahogyan a meccs. 28 pontot dobott és 7 asszisztot osztott ki, de az első negyedben és a negyedik negyed elején ő volt az egyik legnagyobb ballaszt a csapatban. Snyder viszont végig egyenletes teljesítményt mutatott, szintén 28 pontot dobott, ami karriercsúcs, eddig a legeredményesebb a Portland ellen volt 22 ponttal. Mason 14, West és PJ 11-11 pontot szerzett. A padunk a megszokottól gyengébb volt: összesen 8 pontot tettek a közösbe.